مدیریت پروژه

چرا سمین بهترین گزینه برای جایگزینی سیستم مدیریت پروژه جیرا است؟

سمین (نرم افزار مدیریت پروژه شمسی) و جیرا هردو ابزارهای محبوب مدیریت پروژه هستند. بسیاری از مشاغل به آنها اعتماد می‌کنند تا پروژه‌ها و کارهای مختلف خود را به راحتی در بسترشان به انجام برسانند. یک سیستم مدیریت پروژه به شما کمک می‌کند تا پروژه‌های مختلف را برای کاربران مختلف ایجاد، مدیریت و بازنگری کنید تا آنها بدون سردرگمی و خطا بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

نرم افزارهای مدیریت پروژه متعددی بصورت آنلاین وجود دارد. ابزارهای مختلف مدیریت پروژه ویژگی‌ها و مزایای منحصر به فردی را به کاربران خود ارائه می‌دهند. در این مقاله، ما در مورد اینکه چرا بسیاری از کاربران از جیرا به سمین روی آورده‌اند، بحث خواهیم کرد. علاوه بر این، در ادامه درک خواهیم کرد که چگونه این ابزار می‌تواند در انجام کارهای تجاری به ما کمک کند.

جیرا

جیرا ابزاری انعطاف‌پذیر برای ردیابی مسائل و مدیریت پروژه است. این نرم افزار به تیم‌های مختلف کمک می‌کند تا برنامه‌های خود را مشخص و همچنین پروژه‎‌ها را مدیریت و ردیابی کنند. ابزار مدیریت پروژه جیرا نسخه‌های مختلفی را ارائه می‌دهد. شما می‌توانید بسته به نیاز خود، نسخه مورد نظر را انتخاب کنید.

سمین

سمین همچنین برای مشاغل کوچک و بزرگ انعطاف‌پذیر است. این نرم افزار به شما این امکان را می‌دهد تا نامحدود پروژه را ردیابی، بازنگری و به‌روزرسانی کنید. همچنین می‌توانید با مدیریت زمان در هر پروژه، کارایی را افزایش داده و در وقت صرفه‌جویی کنید. با استفاده از سمین، شما کنترل کاملی بر نقش‌ها، کاربران و چندین پایگاه داده خواهید داشت. همچنین سمین یک نرم افزار مدیریت پروژه شمسی و فارسی است.

چرا باید به استفاده از سیستم مدیریت پروژه جیرا پایان دهیم؟

در اینجا چند دلیل وجود دارد که بهتر است شما ابزار خود را از جیرا به سیستم مدیریت پروژه دیگری تغییر دهید:

 • جیرا برنامه‌های مختلفی را با ویژگی‌های متفاوت به شما ارائه می‌دهد. گاهی اوقات برخی از ویژگی‌های جیرا مورد نیاز شما نیست، اما برای خرید برنامه مورد نظر خود باید هزینه آن را نیز پرداخت کنید. علاوه بر این، برخی از ویژگی‌های مورد نظر شما ممکن است در برنامه انتخابی شما موجود نباشد. با این حال، شما نرم افزاری می‌خواهید که ویژگی‌های مورد نظر شما را با قیمتی مناسب ارائه دهد.
 • عملکرد جیرا کاهش یافته است و باعث شده بسیاری از مشاغل به سمت سایر سیستم‌های مدیریت پروژه سوق پیدا کنند.
 • وقتی بودجه ماهانه شما افزایش می‌یابد و می‌خواهید بودجه را کنترل کنید، می‌توانید از یک ابزار مدیریت پروژه مناسب‌تر با عملکردی بالاتر استفاده کنید. سمین به طور شگفت انگیزی در این گروه قرار می‌گیرد.
 • جیرا پشتیبانی مناسبی از کاربران خود ارائه نمی‌دهد. اگر می‌خواهید کارایی ابزار مدیریتی خود را افزایش دهید، می‌توانید به یک پلتفرمی بپیوندید که پشتیبانی کامل شما را فراهم می‌کند.
 • با استفاده از جیرا، شما باید هزینه هر افزونه‌ای را که با ابزار مدیریت خود ادغام کرده‌اید بپردازید.

چرا کاربران از سیستم مدیریت پروژه جیرا به سمین تغییر مکان می‌دهند؟

دلیل واحدی برای تغییر سیستم مدیریت پروژه از جیرا به سمین وجود ندارد. جیرا ابزاری قدرتمند است. اما تیم‌ها نمی‌توانند بسیاری از مشکلات خود را از طریق آن، به تنهایی حل کنند. از طرفی جیرا نیز گاهی گیج‌کننده است. با این اوصاف سمین یکی از بهترین گزینه‌ها بین هر سیستم مدیریت پروژه ایرانی‌ خواهد بود. در اینجا برخی از مزایای سمین وجود دارد که شما باید قبل از تغییر از جیرا به سمین در نظر بگیرید:

 

نمونه ای از گزارش وضعیت پروژه در قالب داشبورد تیم درسیستم مدیریت پروژه سمین
 • مقرون به صرفه

جیرا ابزاری برای مدیریت پروژه است که هر ساله ۷۰۰۰ دلار برای یک تیم کمتر از ۵۰ کاربر هزینه می‌کند. مشاغل بزرگ مشکلی در پرداخت هزینه ندارند. اما این رقم برای مشاغل کوچک و متوسط بسیار زیاد به نظر می‌رسد. مشاغل کوچک و متوسط ممکن است برای پرداخت چنین مبلغی مشکل داشته باشند. در چنین شرایطی، خرید سمین بسیار مقرون به صرفه است. سمین یک نرم افزار متن باز است که دسترسی کامل به کد منبع را ارائه می‌دهد. بنابراین می‌توانید کد منبع را بارگیری کرده و سیستم را متناسب با نیازهایتان ارتقا دهید.

 • عملکرد ساده در مقابل پیچیده

شما در ابتدا، جیرا را برای نیازهای خود مناسب خواهید یافت. اما هرچه جلوتر می‌روید و با سیستم درگیر می‌شوید،کار کردن با آن پیچیده‌تر می‌شود. قابلیت‌های بسیاری در جیرا وجود دارد که کاربردی نمی‌باشند. این ویژگی‌های اضافی موجب سردرگمی بسیاری از کاربران و مدیران شده است. این همان جایی است که سمین با رابط کاربری، ساده، قابل فهم و انعطاف‌پذیر خود وارد عمل می‌شود. هنگامی که روند کار سمین را درک کنید، می‌توانید به راحتی امور را در دست گرفته و با ردیابی و مدیریت زمان، تیم پروژه خود را تقویت کنید.

 • پشتیبانی

هنگام استفاده از سیستم مدیریت پروژه، ممکن است با مشکلات جدید زیادی روبرو شوید. جیرا پشتیبانی فوری از مشتری را ارائه نمی‌دهد. در صورت نیاز به پاسخگویی سریع، شما باید خودتان مشکل را رفع کنید. سمین دارای یک تیم شگفت‌انگیز و یک سیستم پشتیبانی دوستانه است. بعلاوه می‌توانید با تغییرات اندک در ویژگی‌ها‌، به‌روزرسانی‌های فوری دریافت را خواهید کرد.

 • سرعت و عملکرد

جیرا مشکلی در سرعت سیستم ندارد اما باعث کاهش سرعت عملکرد تیم پروژه می‌شود. در عوض، سمین عملکرد و سرعت را به حداکثر میزان خود می‌رساند. حتی وقتی همه کاربران، چه مبتدی و چه حرفه‌ای همزمان در سامانه هستند، عملکرد و سرعت ثابت خواهند ماند.

ویژگی‌های سیستم مدیریت پروژه سمین

 • رابط کاربرپسند

یک رابط کاربر پسند به روند کار شما کمک می‌کند تا به راحتی کار کنید. زیرا کاربران درک بهتری از سیستم خواهند داشت. سمین بر بهره‌وری و کارایی تأثیر زیادی می‌گذارد، زیرا استفاده از این برنامه آسان است.

 • افزونه‌های کاربردی

سمین دارای تمام قابلیت‌های اساسی یک سیستم مدیریت پروژه است. با این وجود می‌توانید افزونه‌های مختلفی را در آن ادغام کرده و کارایی و بهره‌وری سیستم را افزایش دهید. به عنوان مثال، سمین دارای افزونه صدور فاکتور است. با چند کلیک ساده تمام اطلاعات به طور خودکار در قالب فاکتور ظاهر می‌شود، و کاربران می‌توانند آن را برای مشتریان خود ارسال کنند.

 • نسخه ابری

سیستم‌های پایگاه داده ابری، بسیار کارآمد و مقرون به صرفه هستند. کاربران از مکان‌های مختلف می‌توانند به سیستم دسترسی پیدا کرده و از طریق آن فعالیت‌هایشان را انجام دهند. سمین دارای سرویس ابری در بستری امن و مطمئن، به نام ابران است. شما می‌توانید با استفاده از ویژگی ابری سمین، یعنی همان ابران، از طریق هر مرورگر و دستگاهی به محیط سیستم وارد شوید.

 • مدیریت هم زمان چندین پروژه

سمین ابزاری مناسب برای مدیریت چند پروژه است. این بدان معنی است که شما می‌توانید همزمان چندین پروژه را ایجاد، مدیریت و بازنگری کنید و آنها را به کاربران خود اختصاص دهید. علاوه بر این، می‌توانید همه پروژه‌ها را در یک سبد و به‌صورت یکجا ردیابی کنید.

 • ردیابی مسئله انعطاف‌پذیر

با یک سیستم ردیابی مسئله مانند سمین، می‌توانید مسائل را ردیابی و برطرف کنید. علاوه بر این، می‌توانید این مسائل را به کارمندان خود اختصاص دهید تا مشکلات را در بازه زمانی مشخص شده حل کنند. این سیستم مدیریت پروژه ضمن افزایش بهره‌وری، هزینه را کاهش می‌دهد.

 • نرم افزار مدیریت پروژه شمسی و فارسی

سمین یک نرم افزار مدیریت پروزه شمسی و فارسی است. این سیستم مدیریت پروژه آنلاین علاوه بر زبان فارسی و تاریخ شمسی با زبان انگلیسی و  تاریخ میلادی نیز تطابق داشته و امکان استفاده هم زمان تقویم‌ها و زبان‌ها برای هر کاربر وجود دارد.

نتیجه‌گیری

جیرا نرم افزاری شگفت انگیز با قابلیت‌های زیاد است. با این حال، بسیاری از کاربران جذابیت سمین را به دلیل ویژگی‌های کاربردی آن می‌دانند. روند مهاجرت از جیرا به سمین بسیار آسان است. با خیالی آسوده، سمین را انتخاب و استفاده کنید. با ما در ارتباط باشید.

فاطمه مجیدی