استقرار و پیاده سازی

صفحه اولFAQاستقرار و پیاده سازی
اطلاعات و داده های قبلی را چطور به سمین وارد کنم؟

به طور پیش‌فرض قابلیت درون‌ریزی فایل‌ها با فرمت csv و xml در نسخه کامل نرم‌افزار سمین وجود دارد. همچنین کارها و پروژه‌ها را می‌توان از فایل‌های خروجی نرم‌افزارهایی همچون MSP، اکسل، Jira و Asana به طور مستقیم وارد کرد. قابلیت درون‌ریزی داده‌ها از دیتابیس‌های مختلف توسط تیم پشتیبانی سمین وجود دارد. افزون‌بر همه اینها، با بهره‌گیری از وب‌سرویس‌های سمین، می‌توانید یک رابطه مستمر و آنلاین برای تبادل داده بین نرم‌افزارهای فعلی سازمان خود و نرم‌افزار سمین ایجاد کنید.

برای پیاده‌سازی سمین چقدر زمان نیاز است؟

زمان پیاده‌سازی نرم افزار تحت وب سمین از یک روز تا چند ماه متغیر است، زیرا به عوامل مختلفی وابسته است. مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر زمان پیاده‌سازی شامل موارد ذیل است.

  • سطح پیاده‌سازی و سفارشی‌سازی زیرسیستم‌های سمین
  • مستند بودن فرآیندهای مورد استفاده در سامانه
  • آشنایی با مفاهیم مربوطه در پرسنل سازمان
  • میزان چابکی و انعطاف‌پذیری سازمان
  • میزان آمادگی برای تغییر در سازمان
  • سطح هم‌کاری با کارشناسان پشتیبانی داده‌کاوان
دانش تخصصی یا پیش‌نیاز اولیه برای استفاده از سمین چیست؟

دانش تخصصی مورد نیاز برای کاربری و راهبری سمین به مورد و سطح کاربرد سمین بستگی دارد. مثلا اگر نیازمند پیاده‌سازی سامانه مدیریت پروژه به صورت حرفه‌ای هستید باید با دانش تخصصی این حوزه آشنا باشید. اما اگر در سطح معمول یا اولیه از سیستم استفاده می‌کنید و فقط نیازمند امکانات اولیه مدیریت کارها و وظایف هستید، نیازی به داشتن دانش تخصصی ندارید و آشنایی با مفاهیم اولیه کافی خواهد بود. البته امکان آموزش کلیه مفاهیم و دانش‌های مورد نیاز از سطوح پایه تا پیشرفته توسط کارشناسان پشتیبانی داده‌کاوان و اساتید مدعو شرکت نیز فراهم است.

کاربران سازمان من از اطلاعات کمی در مورد سیستم‌های نرم افزاری دارند؛ آیا می‌توانند از سمین استفاده کنند؟

پیاده‌سازی، راهبری و کاربری سمین نیازی به اطلاعات تخصصی نرم‌افزار ندارد. همچنین بسته به سطح استفاده سیستم نیز نیاز به اطلاعات تخصصی مدیریت پروژه نیز تغییر می‌کند. مثلا برای کاربران عادی، استفاده از سیستم در حد مشاهده یک سایت خبری است.

چه سازمان‌ها یا شرکت‌هایی می‌توانند از سمین استفاده کنند؟

با توجه به ساختار ماژولار (پودمانی)، منعطف و مقیاس‌پذیر سمین، انواع سازمان‌های کوچک، متوسط و بزرگ می‌توانند از سمین استفاده کنند. هر سازمان با کمک تیم پشتیبانی و مشاوره داده‌کاوان، ماژول‌های مورد نیاز خود را تشخیص داده و سپس فرآیندهای خود را در سمین پیاده‌سازی می‌کند.